Zasady prowadzenia kolejek oczekujących

ZASADY PROWADZENIA KOLEJEK OCZEKUJĄCYCH NA ŚWIADCZENIA ZDROWOTNE W NASZYM SZPITALU

• Za prawidłową rejestrację pacjentów w kolejkach oczekujących na świadczenia zdrowotne szpitalnych ramach oddziałów szpitalnych odpowiedzialna jest sekretarka medyczna, która dokonuje wpisu na podstawie decyzji ordynatora/koordynatora/kierownika.
  • Ordynator /koordynator/kierownik kwalifikuje pacjenta na podstawie kryteriów medycznych opartych na aktualnej wiedzy medycznej.
  • Do dnia 05 – tego każdego miesiąca sekretarka medyczna dostarcza do Działu Organizacji i Nadzoru z RUM  informacje o liczbie osób oczekujących i średnim czasie oczekiwania.
  • Dział Organizacji i Nadzoru z RUM  wysyła informacje o kolejkach oczekujących z systemu informatycznego udostępnionego przez NFZ.
  • Raz w miesiącu kierownik działu przedstawia dyrektorowi informację dotyczącą kolejek oczekujących.